veľká súťaž

Predajca LEVNO sťahuje sklad, expedícia sa oneskorí o 4-5 dní. Ďakujeme za pochopenie.

DPH a CLO od 1.7.2021 - nakupující

Od 1.7.2021 dochází z důvodu nové legislativě EU u zásilek zasílaných ze třetích zemí zákazníkům v Evropské unii ke změnám v celních a daňových pravidlech. V rámci Politiky garance spokojenosti nakupujících upravujeme naše procesy tak, aby se i přes tyto změny nesnížilo Vaše pohodlí při nákupu.

Co pro vás tyto změny znamenají a jak se zachovat v případě, že budete kontaktováni poštou/celní spravou s požadavkem na doplnění informací o zásilce, se dozvíte v tomto článku. Pokud budete potřebovat konkrétní asistenci, můžete se obrátit na náš helpdesk.

CLO - Nová pravidla vyžadují, aby u všech zásilek proběhlo celní řízení. V případě, že budete přepravcem zásilky vyzváni, abyste doplnili informace potřebné pro celní řízení, učiňte tak bezodkladně a připojte fakturu, kterou vám prodávající vystavil. Naleznete ji ve svém uživatelském účtu. Za zásilky do hodnoty €150 se CLO neplatí.

Na zásilky s hodnotou nad €150 celní úřad vyměří CLO i DPH v příslušné hodnotě nakupujícímu.

Dále upozorňujeme všechny nakupující, že se zastoupením v celním projednání mohou vzniknout výdaje i v režimu IOSS, kdy je DPH odvedeno platformou.

V případě, že Vám přepravce (resp. celní úřad) vyměří CLO, DPH a poplatky celního zastoupení, prosím kontaktujte náš helpdesk a vyžádejte si informace o možnosti refundace/kompenzace od prodávajícího.

Oficiální informace od Celní správy ČR naleznete ZDE.

Upozornění! - Pokud nedojde k vyplnění údajů přepravci, je možné, že zásilka nebude doručena vůbec nebo Vám bude doměřeno duplicitní DPH, které může být stanoveno dle statistických hodnot.Elektronická celní deklarace České pošty

Pokyny a podmínky elektronické celní deklarace prováděné prostřednictvím české pošty naleznete ZDE.

Česká pošta Vás může vyzvat k součinnosti při celní deklaraci prostřednictvím SMS nebo e-mailu. 

Na webu České pošty pak vyplníte své údaje a vložíte příslušnou fakturu za zboží.


 

POZOR na podvodné emaily a SMS od subjektů vydávajících se za Českou poštu nebo jiného dopravce. Vždy si důkladně ověřte URL adresu, na které něco vyplňujete. Česká pošta používá výhradně domény ceskaposta.cz nebo postaonline.cz. Dejte si pozor na překlepové domény. V případě nejistoty vždy kontaktujte náš helpdesk.