Aplikace pro Android Aplikace pro iPhone

Annona cherimoya - 5 semen

Najít podobný produkt

Dostupnost: Není skladem

Popis produktu

Detaily

Annona cherimoya je listnatý strom, který plodí lahodné ovoce, které chutí připomíná kombinaci banánů a jahod.
ID Produktu: 17251

Vlastnosti:

 • Anona cherimoya
 • Balení obsahuje 5 semínek

Recenze

Pro napsání recenze musíte být přihlášen/a.

Diskuze k produktu

Diskuze k produktu

 • Od jirků ludmila dne sobota, 14. března 2015 15:23
  • Annoma chezioya je podle popisu strom zajímavé plody ale nic ví nevím jak dlouho roste jakou potřebuje zem a dalších věcí světlo, vláhu země, odkud pochází děkuji za upřesnění pokud nabízíte exotické novinky prosím více informací děkuji JIrků
  • Dobrý den,

   zasíláme Vám více informací o rostlině.

   Anona a její pěstování

   V jednom plodu anony nalezneme až 50 černým, až 1 centimetr velkých, lesklých semínek. Semínka z dužniny vydlabeme, omyjeme vodou a necháme přibližně jeden týden na suchém místě usušit. Výhodou je, že semena nám z více než 80% vyklíčí, obvykle po 7 - 10 dnech.
   Vhodný pěstební substrát

   Semínka vyséváme 3 centimetry hluboko do hliněných květináčů naplněných řašelinovým substrátem. Substrát by měl být stále vlhký, nikoliv však přemokřený. V zimě zálivku omezíme. V průběhu vegetace můžeme přihnojovat kombinovaným hnojivem. V prvních dvou letech u rostliny rostou zejména kořeny, proto je vhodné zvolit již zpočátku pěstování větší květináč.
   Teplota a světlo při pěstování anony

   Květináče se semínky umístíme na stinnější stanoviště s teplotou okolo 25 až 30°C. Semenný obal může upadnout i s prvními lístky a zůstane pouze holý pahýl. Není potřeba se ale ničeho obávat, rostlinu to neohrozí. Z pahýlu opět vyraší mladé lístky. Během první roku nám rostlina vyroste do výšky okolo 1 metru. Po dvou letech pěstování pak do výšky 1,5 metru. Po dvou letech lze vysadit rostlinu do vyššího, v zimě vytápěného skleníku.
   Rozvětvení koruny

   Na jaře druhého roku je možné rostlinu zastřihnout cca 20 centimetrů nad květináčem. Tak dosáhneme rozvětvení rostliny.
   Dozrávání a sběr plodů

   Plodit začíná rostlina obvykle v 5-ti letech. Pro dosažení plodů je nutné, abychom rostlině zajistili vhodné podmínky - vysoké pěstební teploty v létě, mírné teploty v zimě, dostatečnou zálivku. Také je nutné, abychom pěstovali alespoň dvě rostliny zároveň, aby se mezi sebou mohly navzájem opylovat - na jednom stromě nikdy nerostou samčí a samičí květní orgány zároveň. Obvykle na stromě roste cca 30 plodů, rostou u kmene a silnějších větví. Jeden plod váží v průměru půl kilogramu. Plody sbíráme začátkem října, kdy jsou ještě zelené. Necháváme je na teplém místě dozrát.

   Přeji hezký den.

   Aneta J.

Zašlete nám svůj dotaz či komentář k produktu:
Prosíme o strpení...

Našli jste jinde levněji?* Povinná pole